flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Особливості організації кампанії декларування 2022 року в умовах воєнного стану

23 травня 2022, 12:03

       03 березня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», яким відтермінувала строк подання фізичними особами документів, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або електронній формі, на строк до 3 (трьох) місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов’язку подати документи.

            Також переносяться строки подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані та відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті, якщо обов’язок з їх подання виник під час дії воєнного стану. Їх так само потрібно буде подати протягом 3 (трьох) місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни.

            Якщо у суб’єкта декларування через наслідки війни не буде фізичної можливості подати документи вчасно, то він звільняється від адміністративної та/або кримінальної відповідальності через неподання чи несвоєчасне подання декларації.

            Такий суб’єкт декларування повинен подати документи протягом 1 (одного) місяця з дня закінчення наслідків, які унеможливлювали їх подання.

            Водночас Національне агентство надає суб’єктам декларування можливість подавати декларації навіть під час війни.

            Якщо декларант має на руках всю необхідну інформацію для заповнення відповідної декларації, а також бажає її подати, то це можливо зробити через персональний кабінет у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: https://portal.nazk.gov.ua/login.