flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Історія та сучасність суду

                Володарськ-Волинський вперше згадується у 1545 р. як село Олександрополь, назване на честь власника — боярина Олександра Пронського.

           З 1607 р. переходить у власність литовського княжого роду Сапег і називається Хорошки чи Горошки. У 1793 після третього поділу Речі Посполитої, входить до складу Російської імперії.

            У 1796 р. імператриця Катерина II подарувала Горошки видатному полководцеві М. І. Кутузову, який відзначився під час російсько-турецької війни. Кутузов бував у своєму маєтку в Горошках у 1802–1805 рр. У 1912 р., з нагоди сторіччя Вітчизняної війни 1812 р., Горошки перейменовуються у Кутузове, у 1921 році — у Володарськ (на честь відомого діяча більшовистської партії В.Володарського, вбитого у 1918 р.), а в 1927 році — на Володарськ-Волинський.

            Відповідно до Указу Президії ВР УРСР від 30.12.1962 року Володарсько-Волинський район було ліквідовано, територію приєднано до Черняхівського району Житомирської області, а 08.12.1966 року Указом Президії ВР УРСР знову був утворений Володарсько-Волинський район Житомирської області.

              Архівних даних про заснування Володарсько-Волинського районного суду не збереглося.  Відповідно до архівних документів Народним судом Володарсько-Волинського району Житомирської області справи розглядалися з початку 1944 року.

            Після закінчення Великої Вітчизняної війни у Володарсько-Волинському районному народному суді була одна посада народного судді. В подальшому кількість суддів зростала в зв’язку зі збільшенням кількості населення в Володарсько-Волинському районі та зі збільшенням кількості справ. Судді розглядали кримінальні та цивільні справи. Робота спрямована була  на захист трудових, майнових та житлових прав громадян.

       В архіві суду  зберігаються оригінали судових рішень  з 1950 року у кримінальних справах, у цивільних – з 1952 року. Алфавітні покажчики у кримінальних та цивільних справах зберігаються з 1946 року.

            Першими суддями Народного суду Володарсько-Волинського району були Грох, Дрозд, Чудак, Шевченко, Одегова, Задунайський, Кравчук.

            Гашицький Олександр Васильович з квітня 1976 року по липень 1987 року - народний суддя та голова Володарсько-Волинського районного народного суду Житомирської області.

            Суддями працювали  Пуховець,  Валькова, Сівко (Мазуркевич), Ладан.

            Сульженко Леонід Петрович з 21 червня 1987 року обраний народним суддею Володарсько-Волинського районного народного суду і призначений головою суду до 15 березня 1996 року.

                   З початку 2002 року згідно Закону України «Про судоустрій», прийнятому 7 лютого 2002 року, суд мав назву – місцевий  Володарсько-Волинський районний суд Житомирської  області.

             З початку 2003 року суди стали підвідомчими Державній судовій адміністрації України.

            З 29 вересня 1994 року Іванішин Петро Олександрович  призначений суддею, а з 12 жовтня 2000 року по  09 березня 2005 року - голова Володарсько-Волинського районного  суду Житомирської області.

            З 14 березня 2005 року Сульженко Леонід Петрович призначений головою Володарсько-Волинського районного суду і очолює його по даний час. Суддями працюють Криницький Леонід Владиславович та Мельник Микола Леонович.

            З 24 січня 2006 року по 11 серпня 2009 року суддею працювала Васильчук Олена Василівна, яка звільнена у зв’язку з переведенням до Романівського районного суду Житомирської області.

            З 15 червня 2010 року по 31 травня 2011 року на посаді судді працювала Янчук Вікторія Вікторівна, яка звільнена за  переведенням на посаду судді Коростишівського районного суду.

            З 1 січня 2010 року в суді розпочала роботу комп’ютерна програма  "Діловодство загальних судів", яка дозволила забезпечити часткову автоматизацію діловодства суду. З 27 лютого 2012 року дану систему замінила програма «Д3»

     З 01 січня 2010 року в суді  розподіл справ між суддями здійснюється в автоматичному режимі – спочатку за допомогою програми «Документообіг загальних судів», а тепер комп’ютерною програмою «Д-3» що є важливою гарантією  неупередженості при розподілі судових справ.     Крім того, судом за допомогою даної програми здійснюється автоматичне відправлення судових рішень до Єдиного Державного реєстру судових рішень

            На даний час  у   Володарсько-Волинському районному суді загальна чисельність становить 20 працівників, з них:  3 суддів,  17 працівників апарату суду.

            Нинішній авторитетний і високопрофесійний суддівський склад  суду   докладає чимало зусиль задля зміцнення демократичних засад судочинства, забезпечення неупереджених, справедливих рішень, які виносяться іменем держави.

            Очолює апарат   Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області керівник апарату Яковенко Людмила Віталіївна

-          заступник керівника апарату суду – Гранисевич Тетяна Анатоліївна;

-   помічники суддів :   Криницький Роман Леонідович, Яхимович Мирослав Анатолійович, Корзун Людмила Володимирівна;

-          секретарі судових засідань : Процюк Олена Володимирівна, Свиридок Альона Володимирівна, Ігнатенко Олена Миколаївна.

-          канцелярія: старший секретар суду Новаковська Валентина Миколаївна, секретарі -  Лензіон Леся Анатоліївна, Мельник Світлана Володимирівна;

-          служба судових розпорядників: старший судовий розпорядник – Кириченко Олексій Андрійович, судовий розпорядник –  Щербакова Людмила Василівна.

-                    головний спеціаліст з ІТ –  Дем’янчук Роман Васильович:

-                    архіваріус  - Корзун Людмила Василівна;

-            техпрацівниця: Майстренко Галина Михайлівна.

            Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області знаходиться за адресою: Житомирська область, с.м.т.Володарськ-Волинський, вул..Карла Маркса,1 .