flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

З 18 жовтня реєстрація е-кабінетів для участі в судових процесах стає обов’язковою — ВРП

18 жовтня 2023, 11:52

З сьогоднішнього дня вводиться в дію закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29 червня 2023 року № 3200-IX", — йдеться у повідомленні.

Він передбачає обов’язкову наявність електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі з 18 жовтня 2023 року для:

  • адвокатів;
  • нотаріусів;
  • державних та приватних виконавців;
  • арбітражних керівників;
  • судових експертів;
  • органів державної влади та інших державних органів;
  • органів місцевого самоврядування;
  • інших юридичних осіб.

Зазначається, що ВРП рішенням від 12 жовтня 2023 року № 977/0/15-23 "Про затвердження Змін до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи" привела у відповідність норми вказаного Положення до вимог закону.

"Закон передбачає, що у разі звернення до суду особою, яка зобов’язана зареєструвати електронний кабінет, але не виконала свого обов’язку, документи такої особи будуть залишатися судом без руху, або повертатися, залежно від виду процесуального документа. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку", — йдеться у повідомленні.

У ВРП уточнили, що офіційні електронні адреси, зареєстровані до набрання чинності закону України № 3200-IX, вважаються електронними кабінетами й використовуються судом, учасниками справи за правилами та в порядку, що діють після введення в дію цього закону.

Також наголошується, що через 7 місяців з дня опублікування закону № 3200-IX такий обов’язок буде впроваджено в цивільному та адміністративному судочинстві й для юридичних осіб приватної форми власності.

Зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (ЄСІТС) можна за посиланням. З порядком реєстрації Електронного кабінету можна ознайомитись у розділі 4 "Реєстрація та авторизація користувачів" Інструкції користувача Електронного суду ЄСІТС за посиланням.

У червні 2023 року Верховна рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами".