flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома присяжних!!!

26 грудня 2023, 13:31

У зв’язку з набранням чинності 12 жовтня 2023 року Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» від 20.02.2023 №3384-ІХ, суб’єктам декларування (суддям, державним службовцям, присяжним) відновлено обов’язок у поданні щорічних декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані.

Щорічні декларації за 2021-2022 роки декларантам необхідно подати до 31 січня 2024 року, крім тих осіб, які подали їх добровільно раніше, а щорічну декларацію за 2023 рік – до 31 березня 2024 року включно.

Звертаємо увагу, що ті особи, які під час дії воєнного стану до набрання чинності Законом, вже подали декларації за 2021-2022 роки, мають право подати виправлені декларації за ці періоди. Для цього протягом 14 днів з дня набрання чинності Законом їм необхідно буде письмово в довільній формі звернутися до НАЗК з проханням забезпечити можливість подати виправлену декларацію. Після чого зазначені суб’єкти декларування зможуть один раз упродовж 30 календарних днів (з дня відкриття доступу) подати виправлені декларації за ці періоди. Про надання такої можливості декларантам  буде повідомлено в їх персональні електронні кабінети у Реєстрі декларацій, без направлення офіційного листа.

Нагадуємо, що для заповнення е-декларацій присяжним необхідно, завчасно отримати електронно-цифровий підпис (перевірити термін дії наявного ЕП). 

Звертаємо увагу на те, що порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями, за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Наслідки порушення вимог фінансового контролю визначені у статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а декларування недостовірної інформації або умисне неподання декларації суб'єктом декларування - у статті 366-2, 366-3 Кримінального кодексу України.