flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ПОЗАЧЕРГОВІ ВИБОРИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ

06 червня 2019, 16:23

24 травня 2019 року розпочався виборчий процес позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року. Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці, який складається на основі відомостей Державного реєстру виборців.

 

            З 10 липня попередні списки виборців будуть надані для загального ознайомлення у приміщеннях дільничних виборчих комісій. Також до 10 липня включно дільничні виборчі комісії надішлють або доставлять в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення, яким повідомлять про включення його до попереднього списку виборців відповідної виборчої дільниці, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування.

 

            Для перевірки та уточнення своїх персональних даних Ви можете звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації або скористатися програмним ресурсом «Особистий кабінет виборця» на офіційному сайті Державного реєстру виборців www.drv.gov.ua (Ви отримаєте відомості щодо своїх даних у Реєстрі на електронну адресу, вказану при реєстрації).

 

            Звертаємо увагу, що в першу чергу це стосується громадян, які не отримали вчасно іменне запрошення; досягли вісімнадцятирічного віку та голосуватимуть вперше; не змогли проголосувати або помітили будь-які неточності у списках виборців під час проведення попередніх виборів; перебували на консульському обліку в закордонних дипломатичних установах України; проходили строкову військову службу або вибули з установ виконання покарань.

 

            Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями виборець не має можливості проголосувати за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період проведення виборів) змінити місце голосування. Для тимчасової зміни місця голосування виборець може звернутися із відповідною заявою до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем фактичного перебування в день виборів або за виборчою адресою заявника, яка визначається місцем його реєстрації.

 

            29 травня 2019 року Центральною виборчою комісією прийнято постанову № 910, якою внесено зміни до постанови Комісії від 13 вересня 2012 року № 893 «Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси». Відтепер вимогу стосовно додавання до заяви про тимчасову зміну місця голосування документів (копії документів), які підтверджують необхідність такої зміни, скасовано. Мотивація тимчасової зміни місця голосування зазначається лише у заяві виборця.

 

            У разі тимчасової зміни місця голосування в межах одномандатного виборчого округу з позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року виборець має право голосу як у загальнодержавному багатомандатному (за політичну партію), так і у одномандатному виборчому окрузі (за кандидата в депутати).

            Довідково: ОВО № 66 – м. Малин, Брусилівський, Коростишівський, Малинський, Народицький, Радомишльський, Хорошівський, Черняхівський райони.

 

            У разі, якщо виборцю змінено місце голосування на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого він віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, такий виборець має право голосу лише у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та отримує лише бюлетень для голосування у вказаному окрузі, про що і буде зазначено у графі «Примітки» списку виборців.

            Звертаємо увагу, що заяви про уточнення списку виборців, щодо зміни місця голосування можуть бути подані не пізніш як за п'ять днів до дня голосування (до 15 липня включно). Заяви, подані після зазначеного строку, не розглядаються. У день голосування зміни до уточненного списку виборців вносяться виключно на підставі рішення суду.

           

 

Підготувала прес-секретар суду Т.А. Гранисевич за матеріалами відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Хорошівської РДА